لوله گالوانیزه خرید و فروش 

انواع لوله های  گالوانیزه سبک و سنگین از کارخانه جات ساوه ، سپنتا ، قزوین تهران از سایز 1/2 اینچ تا 8 اینچ جهت مصارف ساختمانی,صنعتی,کشاورزی و ساخت گلخانه و …

 

 لوله گالوانیزه :

لوله ای که با روی مذاب پوشش داده میشود را لوله های گالوانیزه می گویند. جنس این لوله ها از آهن سفید نورد شده است که درز آن توسط دستگاه های درز جوش بهم جوش داده می شود و سپس لوله را در ف روی مذاب فرو می برند که عموماً به دو صورت سبک و متوسط تولید می گردد.

کاربرد لوله های گالوانیزه :

این نوع لوله های گالوانیزه گاهی برای تخلیه فاضلاب لوازم بهداشتی کوچک به کار برده می شود ولی مورد استفاده اصلی آنها برای انتقال آب و گاز یا در گلخانه ها می باشد.

 

لوله گالوانیزه

جنس لوله های گالوانیزه : 

از فولاد نرمی است که در ساختن آن ورقه فولاد را با فشار داخل قالب عبور داده درز آن را جوش می دهند و سپس آنها را جهت افزایش مقاومت در برابر اسیدها و زنگ زدگیها در یک وان آبکاری روی اندود (گالوانیزه) می کنند.

مقاومت :

این نوع لوله ها نسبت به نوع آهنی در برابر اسیدها مقاومت کمتری دارند و کلیه اسیدهایی که برای چدن مضر می باشند فولاد گالوانیزه را هم خراب می کنند.

متراژ :

کلیه لوله های فولادی و آهنی گالوانیزه در شاخه های ۶ متری و دو سر دنده با قطر۱ اینچ تا ۸ اینچ تولید می گردند.

قطر :

قطر این لوله ها معمولاً‌ قطر اسمی است که بزرگتر از قطر داخلی و کوچکتر از قطر خارجی است. همچنین در بازار این لوله ها را بر اساس نمره می شناسند. لوله های گالوانیزه نیز به وسیله دنده پیچی به یکدیگر وصل و توسط مواد مناسب آب بندی می شوند.

نکته:

از اتصال این لوله ها به روش جوشکاری باید پرهیز نمود زیرا بر اثر حرارت ناشی از جوشکاری و سوختن روکش گالوانیزه (آلیاژ روی) دود غلیظ و سفیدی تولید می شود که محیط کار را آلوده می نماید و تنفس آن ایجاد مسمومیت کرده و موجب آسیب دیدن دستگاه تنفسی می شود.

مطالب مفید : 

سایز های لوله گالوانیزه :

سالها پیش لوله ها با اندازه های دقیق قطر داخلی سایز می شدند.

مثلا لوله 1 اینچ واقعا به قطر داخلی 1 اینچ بود. با این حال با گذشت زمان و با پیشرفت روش های تولید و استانداردتر شدن تولیدات و از آنجا که افزایش ضخامت دیواره برای سازگاری با شرایط دما و فشار بالا لازم شد دیگر لوله ها با سایز اسمی بجای سایز واقعی نام گذاری و سایز بندی شدند.

همچنین قطر خارجی لوله ها ثابت نگه داشته شد.

ضخامت :

بنابراین ضخامت دیواره عامل موثر در سایز، و قطر خارجی بخاطر استاندارد کردن اتصالات ثابت نگه داشته شد.

سایز اسمی

نامی است که ما به دسته خاصی از لوله ها اتلاق می کنیم. سایز اسمی و قطر خارجی واقعی برای لوله های سایز 12 اینچ و کمتر با هم متفاوتند برای سایز های 14 اینچ و بیشتر این دو مقدار دقیقا برابرند.

سایزها 

لوله گالوانیزه  در رنج وسیعی از سایز ها موجودند. این به هیچ وجه غیر متداول نیست. که لوله ای به کوچکی 2/1 اینچ و به بزرگی 66 اینچ موجود باشد.

قطعات لوله می توانند طبق سفارشات سایزهای دیگری نیز داشته باشند.

 

البته این همیشه انتخابی اقتصادی نیست چون سایزها ی فرد در دسترس نمی باشد.

طریقه انتخاب 

بهترین راه این است که نزدیکترین سایز به اندازۀ مورد نیاز که متداول و به صرفۀ اقتصادی باشد انتخاب گردد.

سایز های تولید شده : 

کوچکترین سایز ها عبارتند از 0.5،0.75،2،3،4،6،8،10،12. سایزهای بزرگتر عبارتند از 14 و بالاتر (البته با فواصل 2 تایی).

 

سایز اسمی :

سایز اسمی فقط به نامیدن سایز لوله ها با نام آن مربوط می شود.

 

قطر خارجی لوله گالوانیزه :

قطر خارجی حقیقی یا O.D برای سایزهای 12 اینچ و کمتر متفاوت است (مثال).

برای همه سایزهای لوله قطر داخلی با افزایش ضخامت دیواره تغییر می کند بنابراین هر چه دیواره ضخیم تر باشد قطر داخلی کوچکتر می شود.

 

خدمات ما : 

تجهیز صنعت یکی از بهترین ارائه دهنده‌ های تجهیزات پایپینگ  کشور است. این فروشگاه بزرگ و مطمئن در جهت افزایش سطح کیفی صنایع در حوزه ابزاردقیق انواع لوله گالوانیزه  را با نازلترین قیمت و بهترین کیفیت به فروش می رساند.

 

لینک های مرتبط 

لوله فولادی / لوله سیاه / لوله گازی / لوله جدار چاه / لوله اسپیرال / لوله آتشخوار  / لوله مانیسمان / لوله داربست / قیمت لوله /  لوله استیل  / تبدیل واحد آنلاین / جدول تبدیل واحدهاWhat Is Galvanized Pipe? 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ترجمه متون تخصصی
دانلود آهنگ
برنامه سالانه بیت کوین شیشه بالکن ایران بالکن در بلاگ دانلود فیلم ترسناک راهبه the Nun 2018 کتابخانه عمومی زنده یاد علی همتی شهر خالدآباد همیشه تنها اخبار دیجیتال مارکتینگ قانان مرغ مروارید قصر خیال